Derin dondurucudaki cesetlerin kime ait olduğu DNA testi ile belirlenecek

İzmir’deki bir konutta derin dondurucu içinde yabancı asıllı 4 kişinin cesedinin bulunmasının akabinde soruşturma devam ediyor.

Evdeki inceleme sonrası ölenlerin cenazeleri, otopsi için İzmir İsimli Tıp Kurumu’nun morguna kaldırıldı.

Cesetlerin büsbütün parçalandığı, bu nedenle hangi cesedin kime ilişkin olduğunun ise yapılacak DNA testi sonucunda belirleneceği söz edildi.

ÖZEL TAKIM KURULDU

Olayla ilgili Türkmenistan asıllı olduğu belirlenen cinayet şüphelisinin yakalanması için özel grup kuruldu.

Hasta bakımı yahut çocuk bakıcılığı yapan Türkmenistan asıllı Gülkamar Hanimova, kızları Leyla Geldiyazova ve Laçin Geldiyazova ile Ruslan Kerimov isimli erkeğin haftada 1 gün öldürüldükleri meskende kaldıkları, başka vakitlerde ise çalıştıkları konutlarda kaldıkları öğrenildi.

DERİN DONDURUCUYU NEREDEN ALABİLECEĞİNİ SORMUŞ

Mahalleden, evli 3 çocuk babası Ramazan Yüksel (58) ise “Şaşkınız 3 yıldır burada yaşıyorlardı. Kendi halinde bir aileydi. Duyduğumuza nazaran katil, birkaç gün evvel etraftaki esnafa nereden derin dondurucu alabileceğini sormuş. Tedirginiz.” diye konuştu.

NE OLMUŞTU?

Olay, dün saat 12.30 sıralarında Adalet Mahallesi 1594/14 Sokak’taki iki katlı konutta meydana geldi. Meskende yaşayan Türkmenistan asıllı Gülkamar Hanimova ile kızları Leyla Geldiyazova ve Laçin Geldiyazova’yla Ruslan Kerimov isimli erkek olmak üzere 4 bireyden haber alamayan yakınları durumu polise bildirdi. İhbar üzerine meskene giren gruplar, derin dondurucuda 4 ceset buldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir