Çocuklara internet üzerinden tacize tutuklama

Samsun’da küçük yaştaki kız çocuklarına internet üzerinden cinsel tacizde bulunulduğu ve müstehcen imajların yollandığı bilgileri üzerine Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçti.

Kendisini internet ortamında küçük yaştaki çocuk üzere gösterip çocukları kandırmaya çalıştığı tez edilen M.A., Samsun ve Ankara Cumhuriyet Başsavcılıklarının koordinesi ve Ankara Siber Kabahatlerle Çaba Şube Müdürlüğünün de takviyesiyle Ankara’da yakalandı.

Samsun siber polisi tarafından Ankara’da gözaltına alınan M.A. dün akşam Samsun’a getirildi. Samsun Emniyet Müdürlüğü Siber Hatalarla Gayret Şube Müdürlüğündeki sorgusu tamamlanan M.A. bugün Samsun Adliyesine sevk edildi. Savcıya söz verdikten sonra tutuklanması talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edilen M.A,. mahkemece tutuklanarak Samsun T Tipi Kapalı Cezaevine gönderildi.

Siber polisi aileleri uyararak, çocukların internet kullanımında çok dikkatli olmalarını, çocuk üzere görünse de internet ortamında dahi olsa tanımadıkları bireyler ile irtibata geçmemelerini, oluşacak bir taciz durumunda vakit kaybetmeden polis yahut savcılık ile irtibata geçmelerini istedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir